Hakkımızda

"Soyak Müzayede" kurucusu Barış Soyak'ın; banka ve finans piyasalarındaki 20 yıla yakın tecrübesiyle, piyasalar ve değerlemeler konusunda uzmanlığı mevcuttur. Bu tecrübesini, yatırım kalitesindeki  Çağdaş ve Modern Sanat eserlerine olan tutkusu ve ilgisi ile birleştirmek suretiyle, kurucusu olduğu "Soyak Müzayede" markasını yaratmaya karar vermiştir. 

Müzayedemizde; koleksiyon değeri taşıyan, imza değeri yüksek birincil (Galeri ve Sanatçı Stüdyoları) ve ikincil piyasada ( Müzayedeler ve özel satışlar) bilinen ve/veya gelecek vadeden sanatçılara ait sanat eserlerinin, başlangıç seviyesinden tecrübeli kolektörlere uzanan yelpazede satışına aracılık edilmesi hedeflemektedir. Ek olarak, "Hemen Al" bölümü altında müzayede dışında çeşitli kategorilerde yer alan sanat eserlerin üyelerimiz tarafından alım-satımının gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. 

Amacımız; gerek kolektörlüğe yeni başlayan, koleksiyonunu büyütmek isteyen ve gerekse yatırım amaçlı sanat eserleri alımı gerçekleştirmek isteyen sanatseverlere yönelik, satış öncesi ve sonrasında "şeffaflık ve güven ilişkisi" çerçevesinde hizmet sunarak, sanat piyasasını oluşturan tüm aktörlerin gelişimine ve büyümesine katkı verebilmektir.